У дошкільному навчальному закладі проведена експериментальна робота з проблеми "Еколого-оздоровча робота в дошкільному закладі" за Програмою "Екологія дитинства" Українського інституту екології людини, під керівництвом доктора фізико-математичних наук, професора Михайла Курика.

Протягом зими діти дитячого садка з задоволенням їдять смачну та поживну гарбузову кашу.

За змістом цілющих речовин гарбуз перевищує багато інших овочів. У ньому є цукор, каротин, вітамін С, В1, В2, В5, В6, Е, РР і такий рідкий вітамін Т, сприяючий прискоренню обмінних речовин в організмі, вітамін К, необхідний для згортання крові, жири, білки, вуглеводи, целюлоза, пектинові речовини, мінерали, у тому числі калій, залізо, кальцій.

/Files/images/Гарбузотерапія 1 (1).JPG

/Files/images/Гарбузотерапія 1.JPG

/Files/images/Гарбузотерапія 1 (2).JPG

/Files/images/Ендоекологічне обстеження (1).JPG

/Files/images/Ендоекологічне обстеження (2).JPG

Літо! Найкращий час для оздоровлення. Краса природи, тепла погода, чисте й свіже повітря, збагачена вітамінами їжа — усе це якнайкраще впливає на дитячий організм. Тому саме влітку максимум зусиль колектив дошкільного навчального закладу спрямовує на оздоровчу роботу з дітьми.

Влітку роботу з дітьми в дошкільному навчальному закладі прийнято називати оздоровчою.

Під час організації оздоровчо-виховної роботи з дітьми педа­гогічні працівники та медичний персонал нашого дошкільного на­вчального закладу дотримуються трьох принципів, а саме:

- комплексність оздоровчо-виховних заходів;

-системність і послідовність в оздоровленні дітей протягом визначеного періоду;

- наступність у роботі медичних та педагогічних працівни­ків щодо оздоровлення дітей і контролю за станом їхнього здоров'я.

Спосіб загартування:

Повітряні ванни: під час прогулянки за температури повітря не нижче +18 °С тривалістю до 30 хв. На дітях мають бути панамки і одяг з натуральних тканин.

/Files/images/ЛО2 (2).JPG/Files/images/ЛО2 (1).JPG/Files/images/ЛО2.JPG

Сонячні ванни: із дозволу лікаря, дозовано, з 9:00 до 12:00 та після 16:00, спочатку тривалістю 3-4 хв., потім — до 15 хв. одноразово та 40 хв. протягом дня.

/Files/images/ЛО3 (1).JPG/Files/images/ЛО3.JPG

Водні процедури: щоденно прохолодне вмивання, миття рук, шиї за початкової температури +32 °С, потім — кожні 3 дні температуру знижують на 1 °С до +22 °С;

/Files/images/ЛО4 (1).JPG/Files/images/ЛО4.JPG

Обливання ніг за початкової температури +36 °С, доводячи поступово до +24 °С.

/Files/images/ЛО5 (1).JPG/Files/images/ЛО5.JPG

Ходіння босоніж: ходіння по траві, м'якій землі, піску, гладеньким камінцям для профілактики плоскостопості та розвитку тактильних відчуттів.

/Files/images/ЛО6 (1).JPG/Files/images/ЛО6 (2).JPG/Files/images/ЛО6.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 254

Коментарi